Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golf v SAE

Jako zelené oázy vystupují z pouště golfová hřiště ve Spojených arabských emirátech. Možnost zahrát si golf patří v této arabské zemi k velkým lákadlům. Tento sport se tak velmi rychle rozvíjí a v zemi již bylo vybudováno několik opravdu kvalitních golfových hřišť nabízejících špičkové vybavení a moderní zázemí.

Oblasti plné písku se tak díky golfu proměňují v krajiny plné zeleně a barev. Golfová hřiště patří k nejzelenějším místům v poušti. Jsou pravidelně zavlažována složitě a draze odsolovanou vodou, ale peníze v těchto končinách nejsou problém. Údržba takovéto zelené oázy je však opravdu náročná. Celkový ráz zdejší vyprahlé krajiny se tak budováním hřišť neustále proměňuje. Perfektně udržované golfové resorty jsou obrovským lákadlem pro turisty, kteří se golfu věnují jen rekreačně, ale i pro profesionály. Pro hru golfu se ve Spojených arabských emirátech vyžaduje tradiční golfový oděv.

V SAE se pravidelně pořádají golfové turnaje mezinárodního věhlasu, kterých se účastní i nejlepší golfoví hráči světa. Nejvíce golfových hřišť bylo vystavěno v emirátu Dubaj a to hned osm. Další dva golfové resorty najdete v emirátu Abu Dhabi a tři pak ještě v emirátu Ras Al-Khaiman. Většinou jde o 18 jamková golfová hřiště s parem 72, která jsou vybavena řadou překážek, jako jsou jezírka, duny, kopce a řadou bunkerů. Součástí areálu bývají klubovny, restaurace, posilovny či relaxační centra. Nejznámějším golfovým hřištěm Spojených arabských emirátů je The Montgomerie Golf Course v Dubaji, které je dílem architektů Colina Montgomerie a Reskonda Muirheada. Bylo založeno v roce 1988 a stalo se tak prvním travnatým hřištěm v oblasti Perského zálivu.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko