Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Spojené arabské emiráty - lokality a destinace

Na jižním pobřeží Perského zálivu se rozkládají Spojené arabské emiráty, které jsou federací sedmi emirátů – Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi. Každý emirát má stejnojmenné hlavní město, ale za metropoli celých SAE je považováno právě Abu Dhabi.

Spojené arabské emiráty leží v jihovýchodní části arabského poloostrova, kde jsou ze západu omývány teplými vodami Perského zálivu a z východu zálivu Ománského, tedy vodami Indického oceánu. SAE sousedí s Katarem, Ománem a Saudskou Arábií. Pro Evropany jsou Spojené arabské emiráty úplně jiným světem, kde panuje zcela odlišná atmosféra, kultura a je možné zde zažít to, co nikde jinde na světě. Právě proto jsou tak turisticky lákavé a pro mnohé z nás i zahalené jakýmsi tajemstvím.

Pokud patříte k milovníkům svěží zelené přírody, nebude pro vás SAE tím pravým místem k návštěvě. Přírodních krás zde mnoho nenajdete, většinu území Spojených arabských emirátů pokrývá poušť a vyprahlá půda, z níž vyrůstají mrakodrapy a nejmodernější stavby. Stejně tak jako s přírodou, je tomu v SAE i s historickými památkami. Co 200 metrů sice narazíte na nějakou tu mešitu, ale žádná z nich není starší 60 let. Historie této země se totiž začala psát až kolem roku 1950.

Za čím se tady do Spojených arabských emirátů jezdí? Země nabízí nevídaný luxus, krásné pláže, nádherně čisté azurové moře, pestrobarevný podmořský svět a možnosti bezstarostného odpočinku. Seznámit se zde můžete s výkřiky moderní architektury, kulturou Arábie a místními velmi přívětivými lidmi. Všechna přímořská letoviska jsou skvěle vybavená a poskytují návštěvníkům perfektní servis. Stálé slunečné počasí je samozřejmostí. Spojené arabské emiráty jsou dnes jedním z nejmodernějších a nejvyspělejších států v oblasti a také jednou z nejluxusnějších turistických destinací. Přesto se nestaly zemí masové turistiky a daří se jim uchovávat si svou tradiční tvář.

Snad nejnavštěvovanějším emirátem je Dubaj, říká se, že kdo nenavštívil Dubaj, jako by ani nebyl ve Spojených arabských emirátech. Dubaj je centrem luxusu a přepychu, který je zde patrný téměř na každém kroku. Jde o vysoce moderní emirát, jehož centrem je stejnojmenné hlavní město. Zažít zde můžete nezapomenutelnou dovolenou, kde můžete povalování na plážích a koupání v teplém moři střídat s nakupováním v obrovských obchodních nákupních centrech. Najdete v nich všechny světové módní značky, které jsou k dostání kupodivu za velmi příznivé ceny.

Druhým nejznámějším emirátem je Abu Dhabí, který je zároveň největším, nejlidnatějším i nejbohatším ze všech Spojených arabských emirátů. Kromě pevninského území zaujímá tento emirát ještě několik menších ostrůvků v moři, které však nejsou turisticky přístupné. Mnohé z nich byly pro své vzácné rostlinné a živočišné druhy dokonce zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Stejně jako v Dubaji, i v Abu Dhabi si můžete prohlédnout ty nejdražší hotely světa, moderní stavby, projít si rozsáhlá obchodní centra a celý den pak zakončit při západu slunce na pláži tvořené jemným bílým pískem.

Za nejúrodnější a nejméně turisticky vytížený emirát bývá považován Ras al-Khaimah. Nenajdete zde ani tolik mrakodrapů a staveb z betonu, jak je tomu v jiných emirátech. Tady panuje klid a pohoda. Odpočívat můžete u moře, ve stínu palem tvořících oázy, od nichž je to coby kamenem dohodil k písečným dunám. Tento emirát se stejně jako Umm al-Quwain otevřel turismu teprve nedávno a u pobřeží se staví spousty nových hotelů.

Návštěva emirátu Sharjah potěší milovníky vodních radovánek a polehávání na plážích. Potěšující je fakt, že je zde mnohem levněji než v sousedním Dubaji, Sharjah je tak skvělou volbou pro všechny, kdo chtějí emiráty poznat, ale mají hlouběji do kapsy. Sharjah je však také nejpřísnějším ze všech Spojených arabských emirátů, kde je kladen velký důraz na dodržování arabských pravidel. To platí i pro turisty, kteří se nesmí ani na plážích příliš odhalovat, projevovat si s partnerem přílišnou náklonnost na veřejnosti nebo popíjet alkohol – ten zde stejně není ani k sehnání.

Milovníci potápění by pro svou dovolenou měli zvolit nejvýchodněji položený emirát Fujairah, kde se pod hladinou Indického oceánu ukrývá pestrobarevný a okouzlující podmořský svět. Na pobřeží vznikají stále nová potápěčská centra a staví se další ubytovací kapacity.

Do Dubaje nejen na mrakodrapy aneb zápisky z cesty do SAE

Do Dubaje nejen na mrakodrapy aneb zápisky z cesty do SAE

Na poznávání Spojených arabských emirátů jsme měli pouhý týden. Rozhodli jsme se proto, vybrat to nejzajímavější a poznat pokud možno co nejvíce z každého ze sedmi emirátů. Spojené arabské emiráty to není pouze Dubaj, kam míří většina turistů. Naše cesta ale začala právě tam, příletem na nejfrekventovanější letiště světa.

celý článek

 

Dubaj - město superlativů a kontrastů

Dubaj - město superlativů a kontrastů

Spojené arabské emiráty, země o něco málo větší než Česká republika, se rozkládají ve východním cípu Arabského poloostrova, v nehostinné krajině na okraji pouště Rúb al Chálí. Spojené arabské emiráty , dříve známé jako britský protektorát Smluvní Omán , tvoří od začátku 70. let 20. století federaci sedmi nezávislých monarchií v čele se svými panovníky. Podle velikosti jsou to Abú Dhabí, Dubaj, Šardžá (aš Šaríka), Rás al Chajmá, Fudžajrá, Adžman a Um al Quwain. Do povědomí českých cestovatelů se tento státní útvar dostává především kvůli nejznámější z nich - emirátu Dubaj.

celý článek

 

Emirates oznamuje spuštění linky do druhé destinace na Filipínách

Emirates oznamuje spuštění linky do druhé destinace na Filipínách

Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, oznámila, že od 1. října 2013 spustí denní linku na mezinárodní letiště Clark, které se stane druhou destinací společnosti na Filipínách.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko