Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Spojené arabské emiráty - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „SAE“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: SAE.

Do Dubaje nejen na mrakodrapy aneb zápisky z cesty do SAE

Do Dubaje nejen na mrakodrapy aneb zápisky z cesty do SAE

Na poznávání Spojených arabských emirátů jsme měli pouhý týden. Rozhodli jsme se proto, vybrat to nejzajímavější a poznat pokud možno co nejvíce z každého ze sedmi emirátů. Spojené arabské emiráty to není pouze Dubaj, kam míří většina turistů. Naše cesta ale začala právě tam, příletem na nejfrekventovanější letiště světa.

celý článek

 

Dubaj - město superlativů a kontrastů

Dubaj - město superlativů a kontrastů

Spojené arabské emiráty, země o něco málo větší než Česká republika, se rozkládají ve východním cípu Arabského poloostrova, v nehostinné krajině na okraji pouště Rúb al Chálí. Spojené arabské emiráty , dříve známé jako britský protektorát Smluvní Omán , tvoří od začátku 70. let 20. století federaci sedmi nezávislých monarchií v čele se svými panovníky. Podle velikosti jsou to Abú Dhabí, Dubaj, Šardžá (aš Šaríka), Rás al Chajmá, Fudžajrá, Adžman a Um al Quwain. Do povědomí českých cestovatelů se tento státní útvar dostává především kvůli nejznámější z nich - emirátu Dubaj.

celý článek

 

Emirates oznamuje spuštění linky do druhé destinace na Filipínách

Emirates oznamuje spuštění linky do druhé destinace na Filipínách

Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, oznámila, že od 1. října 2013 spustí denní linku na mezinárodní letiště Clark, které se stane druhou destinací společnosti na Filipínách.

celý článek

 

Fujairah - nádherné pláže a luxusní letoviska

Fujairah - nádherné pláže a luxusní letoviska

Na východním pobřeží Spojených arabských emirátů se nachází emirát se stejnojmenným hlavním městem, který je skvělým místem pro milovníky potápění, klidných písečných pláží, historie a turistiky.

celý článek

 

Dovolená v SAE

Dovolená v SAE

Spojené arabské emiráty (SAE) jsou místem, kde můžeme zažít velice luxusní a netypickou dovolenou. Spousta věcí je na této zemi jednoduše fascinujících. Nejedná se jen o nádherné pláže, mořské vody a pouštní oázy, ale také o místní zvyky a především pověstné stavitelství. Zkrátka – co je možné vidět zde, neuvidíme často nikde jinde na světě – mrakodrapy, umělé ostrovy či nejluxusnější hotely.

celý článek

 

Dubaj a další emiráty - pohádková dovolená

Dubaj a další emiráty - pohádková dovolená

Chcete zažít exotickou dovolenou plnou netradičních zážitků? CK OSVĚTA vám takovou nabídne - týdenní poznávací zájezd do Spojených arabských emirátů. Někdejší pouště se během pár let zázračně proměnily v místa neuvěřitelného luxusu.

celý článek

 

Spojené arabské emiráty - jedinečné zážitky

Spojené arabské emiráty - jedinečné zážitky

Spojené arabské emiráty představují neodolatelný sen mnoha cestovatelů. Jsou okouzlující pohádkovou krajinou s křišťálově modrým mořem a bělostnými písečnými plážemi. Poznáte tady zázraky moderní architektury, odvěké kulturní dědictví Arábie i přívětivost místních lidí.

celý článek

 

Abú Dhabí - rekordní mešita

Abú Dhabí - rekordní mešita

O tom, že Abú Dhabí chce předstihnout Dubaj, si už pár let štěbetají vrabci na střeše. Marketingový úspěch aerolinií Emirates, Burj Al Arab hotel, pouštní paláce, roztodivná nákupní střediska se žraloky, zimní lyžování, Palmové ostrovy - to vše vzbudilo v ostatních šesti emirátech, ale i např. Qataru a Bahrajnu, kromě přirozené závisti také trochu zdravé soutěživosti.

celý článek

 

Země šejků zve do okouzlující Dubaje

Země šejků zve do okouzlující Dubaje

Emirát Dubaj se stejnojmenným hlavním městem je nejvýznamnější ze sedmi zemí Spojených arabských emirátů. Obdivuhodné velkoměsto Dubaj se již před třemi tisíci lety stalo centrem obchodu a pýchou celého Blízkého Východu.

celý článek

 

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou federací sedmi emirátů na jižním pobřeží Perského zálivu, které nabízejí svým návštěvníkům nádherné písčité pláže s moderními hotely. V této zemi najdete jedno z nejmodernějších měst na zemi pulzující nočním životem, ale i tradiční místa klidu spojená s pomalým způsobem života obyvatelů pouští.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko